Dzień Kryminalistyki…

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zaprosiła uczniów naszych klas mundurowych na Dzień Kryminalistyki, zajęcia prowadził będzie nadkomisarz Mirosław Będkowski z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Wszyscy jesteśmy zaintrygowani co nas czeka podczas zajęć, znamy definicję Kryminalistyki, że to nauka mająca na celu wykrycie sprawcy poprzez zebranie dowodów związanych z dokonaniem przestępstwa a Kryminologia umożliwia nam poznanie przestępstwa, profilu sprawcy ale też ofiary, dział ten zwany jest Wiktymologią (nauka o ofierze).

Nauki te zajmują się także technicznymi sposobami zbierania dowodów popełniania przestępstw. Zajęcia laboratoryjne będą prowadzone w formie zajęć praktycznych z toksykologii sądowej oraz technik laboratoryjnych stosowanych w wykrywaniu i dokumentowaniu popełnienia przestępstw.

Uczniowie będą prowadzić czynności operacyjno-rozpoznawcze, wybrane ekspertyzy kryminalistyczne i sami będą ujawniać ślady daktyloskopijne.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja