Logistycy znów na Politechnice Śląskiej w Katowicach

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego” uczniowie Technikum Logistycznego, klasa 3AL, wyjechali we wtorek 10.04. do Katowic na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na Politechnice Śląskiej.

Na początku została zaprezentowana oferta Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, kierunki: Informatyka Przemysłowa, Inżynieria Materiałowa, Inżynieria Produkcji (nowość), Technologie Metali, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Uczniowie zostali zapoznani z poszczególnymi kierunkami, mogli również zobaczyć na prezentacji efekty prac studentów i kadry naukowej oraz nowoczesne technologie, z których korzystają.

Następnie uczestnicy udali się na zajęcia do sali komputerowej, gdzie ćwiczyli swoje umiejętności za pomocą programu Excel, ćwiczenia były przygotowane dla przyszłych logistyków.

Po zajęciach praktycznych udali się na zwiedzanie uczelni z jej laboratoriami i pracowniami, mogli również poczuć się jak studenci na rozległych korytarzach Politechniki Śląskiej.

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)