Podręczniki 2018/2019

Facebook

Chemia doświadczalna na zajęciach unijnych...

Od lutego trwają w naszej szkole zajęcia dodatkowe z chemii objęte projektem „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla siebie”. Tematyka zajęć pierwszej grupy obejmuje treści chemiczne z zakresu materiałów i tworzyw pochodzenia mineralnego; źródeł energii czy środków czystości i kosmetyków. Gabloty ścienne jakie otrzymaliśmy pokazują produkty jakie otrzymujemy z ropy naftowej czy węgla kamiennego. Zestawy chemiczne do badania wody, gleby i powietrza pozwalają zbadać zawartość następujących elementów: pH, twardości wody, zawartości jonów azotanowych(V), fosforanowych (V).

Druga grupa zajmuje się chromatografią, rozdziałem barwników asymilacyjnych; poznała typy sieci krystalograficznych analizując jednocześnie budowę cząsteczek związków organicznych . Przed nami jeszcze chemia molekularna – czyli sferyfikacja soków i napojów dnia codziennego. Dzięki pomocom dydaktycznym jakie otrzymała szkoła w ramach projektu możemy sami zbadać problem, przeprowadzić doświadczenie, zaobserwować - a na końcu wyciągnąć wnioski chemiczne.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...

Lokalizacja