Międzynarodowa wymiana młodzieży

W dniach 16-23 czerwca dziewięcioro uczniów ZSO brało udział...


Czytaj więcej...

VIII edycja konkursu MATNIA za nami…

„- Jaka jest wysokość katedry w Lincoln? - zapytał...


Czytaj więcej...

Obóz klas mundurowych w Żywcu Moszczanicy 9-11 maja 2018

Są ludzie, którzy nie cierpią nudy i uwielbiają wysiłek...


Czytaj więcej...

III Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa JAS-FBG S.A.

20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im....


Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz Polska - Korea Południowa

W marcu uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr...


Czytaj więcej...

VIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 26 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Pielgrzymka klas maturalnych…

Dnia 23 kwietnia 2018 r. odbyła się pielgrzymka klas...


Czytaj więcej...

XIX i XX akcja krwiodawstwa – czyli kosmiczny wynik oraz jubileusz!

W roku szkolnym odbyły się dwie historyczne akcje krwiodawstwa....


Czytaj więcej...

Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...
123456789101112131415

Podręczniki 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się VIII już Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W czasie tej imprezy wpisanej w tradycję szkoły kolejny raz gościliśmy gimnazjalistów klas III – pasjonatów nauk przyrodniczych.

Dzień Naukowy pod nazwą Ścieżka Młodego Naukowca rozpoczął się wykładem. Podobnie jak w zeszłym roku prelegentem był Pan Sebastian Telega – nauczyciel geografii. Wystąpienie pt. „Kierunek Bałtyk” było relacją z dwóch wypraw po krajach południowo - wschodniej części Morza Bałtyckiego. Poparte było licznymi zdjęciami ukazującymi historię, dorobek kulturowy, walory przyrodnicze oraz ślady polskości na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo przedstawione w ciekawy sposób zabytki i atrakcje turystyczne miejsc między innymi takich jak Wilno, Troki, Kowno, Ryga, Tartu, Tallin i Helsinki oraz wysp Hiuma, Sarema, Muhu i Bornholm zachęcały do odwiedzenia tej mało jeszcze znanej części Europy.

Po interesującym wykładzie młodzież, pracując w zespołach trzyosobowych, zmierzyła się z pytaniami konkursowymi z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

Ostatnią częścią Dnia Naukowego było samodzielnie eksperymentowanie. W tym roku każdy gimnazjalista miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia biologicznego „Wykrywanie katalazy w wątrobie” na podstawie przygotowanej instrukcji. Eksperyment odbywał się pod opieką nauczycieli oraz młodzieży ZSO.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Pawłowice Pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach w składzie: Aleksandra Koźlik, Monika Babilas, Michał Mieszczak. II miejsce przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej w Suszcu w składzie: Izabela Kusak, Nicola Wadelska, Mateusz Mrukwa, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w składzie: Edyta Janosz, Maksymilian Mikołajczyk, Sławomir Ździebło. Pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na IX Dzień Naukowy już za rok!

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...