JAS-FBG SA i JBG-2 kontynuują współpracę z naszą szkołą

Miło nam poinformować, że we wtorek, 20 lutego zostały...


Czytaj więcej...

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie...


Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...
12345678

Facebook

Samorząd Uczniowski

Wydział Technologiczny Mechaniczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach naszym oficjalnym partnerem naukowym

Miło nam poinformować, iż w dniu 12.01.2018 roku Władze Wydziału Technologicznego Mechanicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Dyrekcja naszej szkoły podpisały oficjalne porozumienie o objęciu patronatem naukowym uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W ramach współpracy dana klasa będzie realizować bogatą ofertę edukacyjną poprzez uczestnictwo w zajęciach pokazowych i praktycznych na największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się Wydziale Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W dniu podpisania umowy Wydział Technologiczny Mechaniczny zorganizował dla trzydziestoosobowej grupy młodzieży ZSO i ich opiekunów dwa wykłady popularnonaukowe połączone z warsztatami. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych w Laboratorium Badań Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych dotyczyły mikroskopu sił atomowych. Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami badawczymi tego urządzenia. Największą atrakcją dla młodzieży były zajęcia laboratoryjno - projektowe z wykorzystaniem drukarki 3–D. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z budową i zasadą działania drukarki oraz na aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia wybranego elementu przestrzennego. Wizyta na wyższej uczelni dostarczyła uczniom wielu wrażeń, a w szczególności możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu nanotechnologii.

Konkurs fotograficzny

Dziennik elektroniczny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja