Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...

Pozdrowienia z Pyrlandii!

2 marca odbył się III etap X Ogólnopolskiej Olimpiady...


Czytaj więcej...

Światowe Targi Edukacyjne Bett 2018 w Londynie

26 stycznia p. Magdalena Witkowska wzięła udział w Światowych...


Czytaj więcej...

JAS-FBG SA i JBG-2 kontynuują współpracę z naszą szkołą

Miło nam poinformować, że we wtorek, 20 lutego zostały...


Czytaj więcej...

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie...


Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...
12345678910111213141516

Facebook

Samorząd Uczniowski

Szlachetna Paczka

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi.” św. Jan Paweł II

Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w akcję charytatywną pt. Szlachetna Paczka. Uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie potrzeby rodzin zostały zaspokojone, zarówno te niezbędne, jak i dodatkowe, które jeszcze bardziej wspomogły p. Irenę, p. Elżbietę oraz p. Henryka. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy okazali wielkie serce i zrozumienie. Poniżej załączamy relację z wręczenia prezentów dla naszych rodzin.

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!
Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Pani Irena powitała nas w drzwiach swoim nieśmiałym uśmiechem. Była mile zaskoczona ilością paczek przygotowanych przez darczyńcę. Każda kolejna otwierana przez nią paczka powodowała uśmiech na jej twarzy. Z zachwytem spojrzała na nową kurtkę i nie zwlekając wsunęła ją na ramiona. Bardzo poruszyło nas gdy zaczęła płakać. Powiedziała, że nigdy nie kupowała tych droższych produktów, które otrzymała bo nie było ją na nie stać. W ostatnim czasie przestało jej działać żelazko, dlatego szczególnie ucieszyła się z nowego. Bezmiernie szczęśliwa była z odkurzacza, który nie będzie sprawiał jej trudności w użytkowaniu.

Co chce przekazać wolontariusz?

Serdecznie dziękuję Wam za okazaną pomoc i stworzenie tej paczki. Życzę Wam miłych, radosnych, spędzonych w gronie rodziny świąt Bożego Narodzenia. Bardzo miło było patrzeć, gdy pani Irena z wzruszeniem odpakowywała koleje paczki.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Bardzo dziękuję Wam wszystkim, którzy przyczyniliście się do stworzenia tej paczki. Przeogromną radość sprawiły mi tak wielkie zapasy żywności i środków czystości. Najbardziej się cieszę z mopa i odkurzacza, które bardzo ułatwią mi sprzątanie i nie będą już sprawiały mi trudności w ciągłym schylaniu się.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Elżbieta widząc ilość paczek oraz ich zawartość bardzo się wzruszyła. Otwierając paczki nie wierzyła, że to wszystko jest dla nich. Była bardzo zaskoczona, sądziła, że pomoc będzie skromna. Przy rozpakowywaniu paczek cały czas na jej twarzy był uśmiech. Były to piękne chwile radości pani Elżbiety. Nie spodziewała się, że spotka ją tyle dobroci. Wyciągając z pudeł kolejne rzeczy mówiła, że sytuacja w jakiej się znajdują z mężem nie pozwoliłaby im na ich zakup. Dziękowała za spore zapasy żywności. Ucieszyła się także, że otrzymała specjalne dla niej różnorodne środki czystości. Prosiła, aby przekazać darczyńcom, że dzięki tej paczce poczuła iż los jej i męża nie jest obojętny dla ludzi, którzy stworzyli tą paczkę. Ten dzień niewątpliwie pozostanie na długo w pamięci pani Elżbiety. Pod koniec podziękowała nam obejmując nas i nie ukrywając wzruszenia, uroniła łzy.

Co chce przekazać wolontariusz?

Doceniam Państwa zaangażowanie w akcje Szlachetnej Paczki. Zawartość paczek była idealnie dopasowana dla potrzeb rodziny. Dzięki Państwa pomocy pani Elżbieta poczuła się wyjątkowo. Świadomość, że są ludzie którzy wykazują chęci bezinteresownej pomocy jest budująca. Na nadchodzące święta życzę wszystkim darczyńcom radosnych i udanych Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Sprawiliście nam Państwo wielką radość, dziękujemy za Waszą dobroć i bezinteresowność. Ze wszystkiego jestem bardzo zadowolona. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że każda rzecz jest idealnie trafiona. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja