Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...

Pozdrowienia z Pyrlandii!

2 marca odbył się III etap X Ogólnopolskiej Olimpiady...


Czytaj więcej...

Światowe Targi Edukacyjne Bett 2018 w Londynie

26 stycznia p. Magdalena Witkowska wzięła udział w Światowych...


Czytaj więcej...

JAS-FBG SA i JBG-2 kontynuują współpracę z naszą szkołą

Miło nam poinformować, że we wtorek, 20 lutego zostały...


Czytaj więcej...

Technik górnictwa podziemnego – reaktywacja. Technik elektryk – nowość

Gmina Pawłowice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa podpisały porozumienie w zakresie...


Czytaj więcej...

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt...


Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz...


Czytaj więcej...

Sukcesy logistyków

1 grudnia w Gliwicach odbył się II etap Olimpiady...


Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył...


Czytaj więcej...

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Weronika Rajwa...


Czytaj więcej...
12345678910111213141516

Facebook

Samorząd Uczniowski

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się VIII już Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W czasie tej imprezy wpisanej w tradycję szkoły kolejny raz gościliśmy gimnazjalistów klas III – pasjonatów nauk przyrodniczych.

Dzień Naukowy pod nazwą Ścieżka Młodego Naukowca rozpoczął się wykładem. Podobnie jak w zeszłym roku prelegentem był Pan Sebastian Telega – nauczyciel geografii. Wystąpienie pt. „Kierunek Bałtyk” było relacją z dwóch wypraw po krajach południowo - wschodniej części Morza Bałtyckiego. Poparte było licznymi zdjęciami ukazującymi historię, dorobek kulturowy, walory przyrodnicze oraz ślady polskości na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo przedstawione w ciekawy sposób zabytki i atrakcje turystyczne miejsc między innymi takich jak Wilno, Troki, Kowno, Ryga, Tartu, Tallin i Helsinki oraz wysp Hiuma, Sarema, Muhu i Bornholm zachęcały do odwiedzenia tej mało jeszcze znanej części Europy.

Po interesującym wykładzie młodzież, pracując w zespołach trzyosobowych, zmierzyła się z pytaniami konkursowymi z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

Ostatnią częścią Dnia Naukowego było samodzielnie eksperymentowanie. W tym roku każdy gimnazjalista miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia biologicznego „Wykrywanie katalazy w wątrobie” na podstawie przygotowanej instrukcji. Eksperyment odbywał się pod opieką nauczycieli oraz młodzieży ZSO.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Pawłowice Pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach w składzie: Aleksandra Koźlik, Monika Babilas, Michał Mieszczak. II miejsce przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej w Suszcu w składzie: Izabela Kusak, Nicola Wadelska, Mateusz Mrukwa, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w składzie: Edyta Janosz, Maksymilian Mikołajczyk, Sławomir Ździebło. Pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na IX Dzień Naukowy już za rok!

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach (ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2016 r. poz. 922)

Lokalizacja