Międzynarodowa wymiana młodzieży

W dniach 16-23 czerwca dziewięcioro uczniów ZSO brało udział...


Czytaj więcej...

VIII edycja konkursu MATNIA za nami…

„- Jaka jest wysokość katedry w Lincoln? - zapytał...


Czytaj więcej...

Obóz klas mundurowych w Żywcu Moszczanicy 9-11 maja 2018

Są ludzie, którzy nie cierpią nudy i uwielbiają wysiłek...


Czytaj więcej...

III Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa JAS-FBG S.A.

20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im....


Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz Polska - Korea Południowa

W marcu uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr...


Czytaj więcej...

VIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 26 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Pielgrzymka klas maturalnych…

Dnia 23 kwietnia 2018 r. odbyła się pielgrzymka klas...


Czytaj więcej...

XIX i XX akcja krwiodawstwa – czyli kosmiczny wynik oraz jubileusz!

W roku szkolnym odbyły się dwie historyczne akcje krwiodawstwa....


Czytaj więcej...

Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...
123456789101112131415

Podręczniki 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

Leźnica Wielka

Dnia 10.09.2018 r. 6 uczniów z klasy 2B naszego liceum miało okazje uczestniczyć w organizowanej przez gminę wycieczce do Jednostki Lotniczej w Leźnicy Wielkiej.

O godzinie 6:45 uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami podstawówek gminy Pawłowice, spotykali się pod Kościołem na zbiórce. Po sprawdzeniu obecności i przeliczeniu wszystkich osób, autokar wyjechał w kierunku Jednostki. Droga była długa, trwała około 5 godzin. W trakcie jazdy jeden z opiekunów opowiadał uczniom o celu wycieczki oraz wspominał ciekawostki dotyczące zarówno fizyki jak i historii dotyczące zwiedzanego później obiektu. O godzinie 12 uczniowie wraz z opiekunami byli już na miejscu.

Pierwszym zwiedzanym miejscem był to tunel aerodynamiczny. Dwie nasze uczennice wraz z dwoma młodszymi uczniami szkoły podstawowej mieli okazje skorzystać z tunelu z pomocą instruktorów. W drugiej części wycieczki żołnierze jednostki prezentowali różnego rodzaju broń, w którą zaopatrzona jest jednostka. Pokazywali jak trzymać daną broń, jak się nią posługiwać oraz odpowiadali na każde zadanie pytanie. Około godziny 14 wszyscy uczestnicy poszli na obiad. Obiad składał się z jednego dużego dania oraz kompotu.

Ostatnią częścią wycieczki było samo zwiedzanie wojskowej straży pożarnej oraz śmigłowca. Strażacy pozwalali zapoznać się z wyposażeniem wozu i zapewnili frajdę uczniom pryskając wodą, wszyscy chętni uczestnicy mogli spróbować skorzystać z sprzętu. Zwiedzanie śmigłowca niestety nie trwało długo z powodu inspekcji. Wycieczka zakończyła się o godzinie 16, a uczniowie z opiekunami z uśmiechami na twarzy opuszczali Jednostkę. Droga powrotna była pełna podekscytowanych uczniów przeżyta wycieczką. O godzinie 20:10 autokar przyjechał na wcześniejsze miejsce zbiórki i uczniowie rozeszli się do domu.

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...