10 styczeń 2018 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Wielki sukces Technikum w ZSO im. Jana Pawła II w rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018

(0 głosów)

Bardzo miło nam poinformować, że nasze technikum zajęło 6 miejsce w województwie śląskim i 35 miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W Polsce funkcjonuje ponad 1,5 tys. techników.

W tym roku odbyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja tego uznanego rankingu. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to znakomity zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

Pawłowickie technikum kształci uczniów w zawodzie technik górnictwa podziemnego, technik logistyk, technik elektryk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji w klasach patronackich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegóły rankingu w linku

Etykiety