Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 styczeń 2018 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Wielki sukces Technikum w ZSO im. Jana Pawła II w rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bardzo miło nam poinformować, że nasze technikum zajęło 6 miejsce w województwie śląskim i 35 miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W Polsce funkcjonuje ponad 1,5 tys. techników.

W tym roku odbyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja tego uznanego rankingu. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to znakomity zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

Pawłowickie technikum kształci uczniów w zawodzie technik górnictwa podziemnego, technik logistyk, technik elektryk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji w klasach patronackich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegóły rankingu w linku

Czytany 496 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany piątek, 05 październik 2018 18:21

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.